ŁUKI TYNKARSKIE

Łuki tynkarskie to całkowita nowość na polskim rynku. Dzięki łukom tynkarskim wykonywanie łuków nigdy nie było tak proste, tanie a co najważniejsze dające tak doskonałe efekty estetyczne. Zadziwiająca łatwość tworzenia łuków bez konieczności wykonywania pracochłonnych form, szalunków itp. czyni to rozwiązanie numer 1 w całej Europie.

Typy Łuków Tynkarskich

Łuki dostępne są w następujących kształtach:

Okrągły

Ćwiartka

Półkolisty

Portalowy

Na początku należy przygotować odpowiednio otwór, gdzie będzie zamontowany łuk tynkarski. W przypadku, gdy na ścianie warstwa starego tynku, należy wyciąć warstwę tynku otaczającego otwór. Dzięi usunięciu starego tynku, łuk tynkarski będzie gładko połączony ze starym tynkiem.

KROK 1 - Przygotowanie otworu

Przygotowanie wszystkich elementów do montażu.

KROK 2

Lekko nacisnąć wypust łuku na długości 40mm plastikowego kołka dostarczonego w komplecie, który służy do połączenia poszczególnych odcinków.

KROK 4

Za pomocą gwoździ do muru, lub kołków rozporowych należy przymocować pierwszą część łuku tynkarskiego do ściany. Łuk powinien zachodzić krawędziami na ścianę na długość co najmniej 13 mm.

KROK 3 - Mocowanie łuku do ściany

Ułóż części łuku tynkarskiego po obu stronach otworu. Za pomocą pętelki z cienkiego drutu skręć obie części ze sobą. Za pomocą kombinerek lub obcęgów skręć pętelki.

KROK 5

Montaż wypustu należy rozpocząć od dołu (miejsca styku luku z listwą kątową), naciskając kciukiem wcisnąć go na metalowy karb łuku.

Uwaga! Dopuszczalne jest zamontowanie łuku tynkarskiego bez użycia wypustu PCV.

KROK 6 - Montaż wypustu PCV

Na łuk tynkarski należy ułożyć pierwszą warstwę tynku o grubości co najmniej 6mm, pozostawiając głębokie bruzdy na warstwę następną. Druga warstwa tego samego tynku powinna być ułożona tak aby jej powierzchnia licowała z karbem (noskiem) łuku.

KROK 7- Nakładanie tynku

Warstwę markowego tynku cienkowarstwowego należy ułożyć na łuku tynkarskim.

KROK 8 - Nakładanie warstwy wykańczającej

Eliptyczny

Charakterystyka

Metalowe łuki tynkarskie wnoszą elegancję i styl do każdego domu, ozdabiając zarówno jego wnętrze, jak i poprawiając estetykę zewnętrznych partii budynku. Można je wykorzystać przy formowaniu łuków w otworach wszelkiego typu. Oferujemy szeroki wybór atrakcyjnych kształtów, dzięki którym budujący domy, firmy remontowe i entuzjaści majsterkowania mogą szybko i łatwo utworzyć przyciągające wzrok ozdobne łuki.

Produkowane z twardej ocynkowanej stali charakteryzują się wysoką wytrzymałością i sztywnością, a pleciona siatka stanowi podstawę do wysokiej jakości wykończenia.

Instalacja